دسامبر.26

چگونه دوربین مداربسته را از راه دور کنترل کنیم؟

اپلیکیشن ها و قابلیت Cloud، امکان کنترل از راه دور دوربین مداربسته و ذخیره و بازیابی تصاویر را برای ما فراهم آورده است.
منظور از انتقال تصویر دوربین مدار بسته ،انتشار تصاویر دوربین ها در محلی دیگر است.انتقال تصویر از لحاظ نوع به دو صورت local (محلی) و global (سراسری) تقسیم می شود.
در انتقال تصویر local تصاویر دوربین مدار بسته توسط رسانه و بستر فیزیکی انتقال پیدا می کنند و تصاویر بصورت سراسری در دسترس نمی باشند.به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید در یک مجتمع چند طبقه در دو یا چند محل تصاویر دوربین های خود را مشاهده کنید.
این انتقال تصویر دوربین مدار بسته توسط بستر سازی و کابل کشی صورت می گیرد و می توان از کابل کواکسیال و کابل شبکه برای ارسال تصویر استفاده کرد.دقت داشته باشید که منظور از انتقال با کابل شبکه ، قرار دادن دستگاه dvr روی شبکه داخلی است که می توان تصاویر را بطور تمام و کمال در اختیار داشت.
و اما در روش انتقال تصویر global برای انتقال تصاویر نیاز به اینترنت خواهید داشت تا بتوان تصاویر دوربین ها را توسط دستگاه dvr اصطلاحا broadcast یا انتشار دهید . دستگاه dvrهای دارای یک پورت lan می باشد که توسط آن می توان دستگاه را به اینترنت وصل کرد.
در انتقال تصویر global نیاز به یک آدرس ip ایستا دارید تا بتوانید توسط مودم و خط اینترنت تصاویر را انتقال دهید .
هر کامپیوتر در اینترنت و شبکه داخلی دارای یک آدرس منحصر به فرد است و از طریق آن آدرس شناسایی می شود.هر بار که شما به اینترنت وصل می شوید آدرس اختصاصی شما تغییر می کند و از این رو برای در دسترس بودن تصاویر دوربین ها نیاز است تا یک آدرس ثابت داشته باشند و در همین راستا اگر آدرس اینترنت شما دائما در حال تغییر باشد نمی توانید به تصاویر دوربین ها دسترسی داشته باشید.


کنترل از راه دور در دوربین مداربسته
۱ -مشاهده و کنترل تصاویر از طریق گوشی هوشمند
استفاده از دستگاه هایی مانند تبلت و آیپد و گوشی هوشمند با هدف مشاهده تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته، mobile monitoring نامیده می شود. به منظور استفاده از این قابلیت، در گام اول باید اپلیکیشن مربوط به دستگاه متصل به دوربین را دانلود و نصب کنید برای استفاده از این قابلیت تبلت و یا گوشی شما حتما باید به اینترنت وصل باشد .

در این قسمت، تعدادی از اپلیکیشن های مربوط به نظارت بر تصاویر دوربین مداربسته از طریق گوشی هوشمند را معرفی می کنیم:
• Idmss برای دستگاه های داهوا نسخه ios
• gdmss برای دستگاه های داهوا نسخه اندروید
• Easy liveبرای انتقال تصویر دستگاه های تیاندی
• albatron hd برای انتقال تصویر آلباترون در هر دو نسخه ios و android
• optina hd+ برای دستگاه های آپتینا
• ivms 4200 برای دستگاه های هایک ویژن
• vivotek برای دستگاه های vivocloud

شما می توانید این اپلیکیشن ها را از طریق App Store برای دستگاه های iOS و یا )Google play (برای دستگاه های اندروید) دانلود کنید.
Mobile Monitoring را میتوان از طریق این اپلیکیشن ها و یا برنامه های ارائه شده توسط خود شرکت امنیتی که دوربین مداربسته را از آن خریداری کرده اید، انجام دهید. از این طریق می توان دوربین های مداربسته تحت شبکه و حتی برخی از دوربین های مداربسته PTZ را از راه دور کنترل و مشاهده نمود.
روش انتقال تصویر در هر یک از برندها مختلف میباشد و در مقاله های بعدی به آن می پردازیم .

محصولات مرتبط با این محصول

نظرتان را بنویسید