دسامبر.26

دوربین مدار بسته مناسب برای فروشگاه های کوچک:

دوربین مداربسته برای فروشگاه

بیشترمشتریان نصب دوربین مدار بسته امروز مراکز و محیط های تجاری و مغازه داران می باشند. بسیاری از صاحبان کسب و کار این را می دانند که نصب دوربین مدار بسته و استفاده از آن امروزه فقط برای گرفتن مچ یک سارق نیست ، بلکه به غیر از مسئله امنیت می توانند از آن برای مدیریت بهتر محصولات ، کارگران و کارمندان ، رفت و آمد مشتریان وپرداخت و دریافت مبالغ و … استفاده کنند.
مزيت مهم تر اين است كه به وسيله فيلم هاي ضبط شده و بازبيني آنها ميتوان رفتار مشتريان را زير نظر گرفت و مثلا فهميد كه از چه محصولاتي بيشتر استقبال ميكنند و يا كجاي فروشگاه بيشتر مكس ميكنند ،حال با توجه به آناليز ها ميتوانيم ديزاين فروشگاه را مطابق با علايق مشتريان بچينيم و اجناس محبوب تر را براي فروش عرضه كنيم . اين نكاتي كه گفته شد خيلي كمتر مورد بررسي و توجه قرار میگیرند و اكثريت به مسائل امنيتي و كنترلي توجه دارند و بر اين باور هستند كه كارايي دوربين هاي مداربسته فقط به اين منظور است .
همچنین با استفاده از این سیستم می توان نظارت دوربین مدار بسته را از راه دور و بدون حضور فیزیکی با داشتن یک تلفن همراه ، لپ تاپ یا تبلت که به اینترنت متصل باشد انجام داد.
برای نصب دوربین مدار بسته که مناسب فضای داخلی مغازه باشد بهتر است از انواع دوربین indoor استفاده نمود. دوربین مدار بسته Indoor با فضای داخلی ساختمان سازگار تر بوده و امکانات مناسب تری جهت استفاده در داخل ساختمان را دارد. دوربین های مورد استفاده برای محیط های داخل از نوع indoor بوده و معمولا گنبدی شکل یا دام هستند .
نصب دوربین مدار بسته Outdoor که معمولاً در فضای بیرونی مغازه ها و فروشگاه ها انجام می شود قابلیت هایی هم چون ضد آب بودن و ضد گرد و خاک بودن را دارند که باعث می شود دوربین ها دچار مشکل نگردند.اگر مایل هستید که در شب نیز دوربین مدار بسته شما به کار خود ادامه دهد از انواع دوربین دید در شب انتخاب کنید که کنترلتان بیشتر شود اما اگر فقط می خواهید در طول روز و زمانی که مشتریان در داخل مغازه شما رفت و آمد می کنند کار فیلم برداری انجام شود بهتر است از انواع دوربین معمولی انتخاب نمایید.
نصب دوربین مدار بسته در محیط تجاری کوچک یا بزرگ هیچ فرقی ندارد ،بسته به میزان بودجه و کیفیت تصویر های مختلف دوربین های بسیاری برای نصب در واحد ها تجاری معرفی می گردد که محبوبترین آن ها همیشه دوربین مدار بسته آنالوگ HD و دوربین مدار بسته دیجیتال می باشد.نکته قابل توجه این است که سیستم نظارت تصویری برای فروشگاه باید بتواند تمام نقاط کور را پوشش دهد وبه گونه ای نصب شود که کل فضا را برای شما نمایش دهدو با یک استراتژی دقیق از سرقت ها جلوگیری کند و با ترساندن مجرمین از ارتکاب جرم جلوگیری نماید
یکی از دوربین های مناسب برای پوشش دادن کل محدوده استفاده از دوربین های پانوراما یا دوربین fisheye می باشد که اگر بخواهیم از چند دوریین استفاده نکنیم می توانیم این دوربین را جایگزین آن کنیم البته اگر جزییات زیاد برایمان اهمیت نداشته باشند . دوربین مدار بسته پانوراما همانگونه که گفتیم شامل دوربین ، تصویر ساز و لنز فیش آی می باشد این دوربین ها با توجه به فاصله کانونی لنز فیش آی نصب شده روی آن می تواند زاویه دید ۱۸۰ درجه یا ۳۶۰ درجه را تصویر برداری نمایند. در برخی موارد دیگر یک دوربین پانوراما از چند دوربین مجزا ( بین دو تا هشت دوربین مدار بسته ( در طرفین دوربین تشکیل شده است، تصاویر این دوربین ها توسط یک تصویر ساز به یک تصویر یکپارچه ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه تبدیل می شود.

اما نکته قابل ذکر این است که حتی اگر برای کل فروشگاه خود تنها از یک دوربین fish eye استفاده کردید از صندوق مغازه خود غافل نشوید و حتما بالای آن یک دوربین مجزا نصب نمایید اهمیت اینکار از چند جهت است .هم دلیل حفاظتی و امنیتی دارد و سارقان در صورت ارتکاب جرم راحتتر شناسایی می شوندو همچنین در صورتی که فردی غیر از خودتان صندوق دار باشد به راحتی و حتی از راه دور قابلیت کنترل صندوقتان و پرداخت ها و دریافت ها را خواهید داشت .

محصولات مرتبط با این محصول

نظرتان را بنویسید