تکنولوژی مه زدایی یا defog

تکنولوژی defog و دوری از محدودیت
آلودگی هوا، دود ، گرد و غبار، مه و… علاوه بر دید انسان، دید دوربین های مداربسته را نیز کاهش می دهد. دوربین های مداربسته ای که در محیط های باز و بدون حفاظ نصب شده اند و به خاطر نصب در محیط های آزاد، دچار محدودیت هایی شده اند.این محدودیت ها مشکلات زیادی را برای کاربران، ایجاد می کند. مثلا تصور کنید دوربین هایی که مسولیت ثبت تخلفات خودرو ها را به عهده دارند بخش اعظمی از میزان دید خود را به خاطر مه گرفتگی هوا از دست بدهند. یا دوربین های نصب شده در باند فرودگاه امکان دید بیشتر از دو الی سه متر نداشته باشند. چه اتفاقی می افتد؟!
تکنولوژی defog و اهداف مشتری
کاهش دید دوربین مداربسته به معنای عدم کارایی آن است. در واقع دوربین مدابسته ای که در مه (مثلا) غرق شده است مانند چشمی است که بسته مانده و عملا جایی را نمی بیند.اینکه هزینه های چند ملیونی برای نصب دوربین، مصرف کنندگان را به هدف نهایی خود نرساند بسیار ناراحت کننده است و باعث می شود مشتریانی که به نصب دوربین در محیط های باز نیاز دارند، کم کم از خرید دوربین منصرف شوند. پس باید دوربین های ارائه شده به مشتری به گونه ای باشند که آن ها را از رسیدن به هدف خود با استفاده از دوربین های شما مطمئن سازد.
تکنولوژی defog و منطقی کردن هزینه ها
همان طور که در بخش بالا اشاره شد هزینه های بسیار بالای دوربین، زمانی منطقی و به صرفه است که کاربران خود را به هدف مورد نظر، برساند. تکنولوژی defog باعث می شود زمان عدم کارایی دوربین ها به حداقل ممکن برسد. زمانی که آلودگی هوا بیش از حد مجاز است، دوربین های مداربسته ای که از تکنولوژی defog محروم هستند عملا در آن زمان(هنگام آلودگی ) می توان گفت بیشتر نزدیک بین هستند، و نه دوربین! پس نمی توان از آن ها انتظار زیادی داشت. دوربین های بهره مند از تکنولوژی defog باعث می شوند که شما بتوانید همیشه از دوربین خود به بهترین شکل ممکن و بدون ترس و نگرانی از مه گرفتگی و آلودگی هوا استفاده نمایید.
تکنولوژی defog بیشتر در کدام دوربین ها
در عمل تکنولوژی defog بیشتر برای دوربین های بیرونی و اسپید دام مورد استفاده قرار گرفته و باعث افزایش کیفیت تصویر در مه می شود. بهترین نمونه استفاده کنندگان از تکنولوژی defog کشور چین است. تراکم جمعیت و ترافیک در این کشوربه حدی بالاست که آلودگی هایی نظیر دود خودروها، باعث کاهش میدان دید دوربین های ترافیکی می شود و تکنولوژی defog بهترین راهکار برای آن هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *