پیش از این کاربر جهت ریست پسورد دوربین مداربسته و یا دستگاه های هایک ویژن، دستگاه و یا دوربین مداربسته را به گارانتی شرکت ارسال می کرد و هزینه های زیادی را برای کاربر در برداشت.
جهت کاهش این هزینه ها و راحتی دسترسی کاربران، سعی کردیم در این پست آموزش ریست پسورد دوربین مداربسته و یا دستگاه های هایک ویژن را بدون ارسال محصول به گارانتی شرکت توضیح داده دهیم.


آموزش ریست پسورد دستگاه های ضبط تصویر هایک ویژن

کاربر برای ریست کردن دستگاه ضبط تصویر هایک ویژن به دانلود و نصب نرم افزار SADP نیاز دارد.

دانلود نرم افزارSADP

به همین خاطر در ابتدا کاربر نرم افزار را دانلود وسپس این نرم افزار را برروی کامپیوتر خود نصب کرده.(این نرم افزار نیاز به کرک هم ندارد و فقط کافیست نصب بشه) سپس نرم افزار را باز کرده و کاربر با تصویر زیر مواجه می شود.

با استفاده از یک کابل LAN دستگاه ضبط تصویر را به کامپیوتر متصل میکنید. با برقرارشدن ارتباط بین دستگاه و کامپیوتر، از طریق نرم افزار SADP دستگاه شناسایی می شود و در لیست قابل انتخاب می باشد.

بعد از انتخاب کردن دستگاه ضبط تصویر مورد نظر، تمام اطلاعات دستگاه از قبیل سریال دستگاه، آی پی آدرس و…در منوی سمت راست ظاهر می شود.
همانطور که در تصویر میبینید، در قسمت پایین forgot password را کلیک کرده و در پنجره جدید قسمتی به نام mode وجود دارد که در لیست کناری آن سه روش برای ریست کردن دستگاه وجود دارد که کاربر هرروش را که مایل باشد در قسمت mode روی آن روش کلیک می کند.

سه روش در لیست mode جهت ریست کردن:

-Export/import security key
-Guide mode
-Security question mode

روش Export/import security key: در منوی بازشده با کلیک روی Export یک فایل xml از دستگاه خروجی گرفته شود و در یک مسیر دلخواه این فایل ذخیره شود. سپس با پشتیبانی شرکت طنین صیانت تماس گرفته و بعد از دریافت آدرس ایمیل آن ها، فایل Export شده را به همراه عکسی از سریال دستگاه برای آن ها ایمیل گردد. در پاسخ ایمیل یک فایلxml مشابه همین فایل برای کاربر ارسال می شود و سپس کاربرآن را در یک پوشه ذخیره می کند.
نکته: کاربر تا مدتی که فایل را از شرکت دریافت می کند باید دستگاه یا دوربین مد نظر را روشن بگذارد.

با انتخاب Import فایل گرفته شده را وارد نرم افزار کرده و در قسمت new password وconfirm password پسورد جدید خود را وارد می نماید و confirm می کند و به این ترتیب ریست پسورد دستگاه یا دوربین شما به پایان می رسد.

روش: Guide mode
درهنگام راه اندازی اولیه دستگاه یا دوربین خود، یک فایل پشتبان با Export کردن از طریق نرم افزارSADP ، در منوی Guide mode گرفته شود. این کار به کاربرامکان بازیابی پسورد درزمانی دیگررا فراهم می کند.


روش Security question mode :
زمانی که کاربربرای اولین بار دستگاه را راه اندازی می کند چنانچه از لیست Security question mod را انتخاب کند به سه سوال پاسخ می دهد که هرگاه کاربر بخواهد در صورت فراموش کردن پسورد، عملیات بازیابی را انجام دهد می تواند به همین منو مراجعه کرده و به همان سؤالات مجددا همان پاسخ ها را بدهد و سپس پسورد جدید را وارد نماید. به این ترتیب بازیابی پسورد به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *